Aktualności

Informacja dotycząca emisji promieniowania jonizującego w roku 2022

"Działalność Zakładu produkcyjnego NUCTECH Warsaw Company Limited Sp. z o. o. zlokalizowanego w miejscowości Kobyłka, w roku 2022 nie spowodowała wzrostu narażenia osób z ogółu ludności ponad wartość naturalnego tła promieniowania jonizującego. Działalność Zakładu nie powoduje również uwolnień substancji promieniotwórczych do środowiska, a także nie generuje odpadów promieniotwórczych." (Art. 32c ust. 2 Ustawy Prawo Atomowe)

Oddanie skanera na przejściu w Budzisku

(30-11-2022)

30.11.2022 r. w punkcie kontrolnym przy polsko-litewskiej granicy w Budzisku oddano do użytku skaner RTG do prześwietlania wszystkich typów samochodów wyprodukowany przez Nuctech Warsaw Company Limited Sp. z o.o..

 

W uroczystości w punkcie kontrolnym w Budzisku wziął udział Szef KAS mł. insp. Bartosz Zbaraszczuk, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku Wojciech Orłowski oraz funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, którzy na co dzień będą obsługiwać urządzenie. W oddaniu do użytku nowego skanera uczestniczyli także: wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, przedstawiciele Ministerstwa Finansów oraz współpracujących z KAS służb i instytucji.

 

Jest to już szósty wielkogabarytowy, stacjonarny rentgen obsługiwany przez funkcjonariuszy podlaskiej KAS. Uzupełnia system skanerów, które działają na drogowych przejściach granicznych w Bobrownikach, Kuźnicy i Połowcach oraz na kolejowych przejściach granicznych w Siemianówce i Kuźnicy. Nowy rentgen w Budzisku umożliwia kontrolę samochodów osobowych i ciężarowych, busów, autokarów oraz ładunków cargo.

 

Link do artykułu na stronie Izby Administracji Skrbowej w Białymstoku: https://www.podlaskie.kas.gov.pl/izba-administracji-skarbowej-w-bialymstoku/wiadomosci/aktualnosci/-/asset_publisher/JS3r/content/nowa-bron-do-walki-z-przemytem-nowy-skaner-rtg-w-budzisku?redirect=https%3A%2F%2Fwww.podlaskie.kas.gov.pl%2Fizba-administracji-skarbowej-w-bialymstoku

 

Oddanie skanera na przejściu w Budomierzu

(12-07-2022)

12.07.2022 r. na drogowym przejściu granicznym w Budomierzu, oddano do użytku nowy skaner RTG do prześwietlania pojazdów osobowych, busów i autokarów wyprodukowany przez Nuctech Warsaw Company Limited Sp. z o.o..

 

W uroczystości z tej okazji wziął udział sekretarz stanu, szef Krajowej Administracji Skarbowej Bartosz Zbaraszczuk.

 

Jest to już czwarte wielkogabarytowe, stacjonarne urządzenie RTG w Izbie Administracji Skarbowej w Rzeszowie. Uzupełnia system skanerów, które działają na drogowych przejściach granicznych w Medyce i Korczowej oraz na kolejowym przejściu granicznym w Przemyślu. Dzięki kontroli prowadzonej za pomocą nowoczesnego sprzętu rentgenowskiego znacznie skraca się czas odprawy pojazdów przekraczających granicę.  

 

Link do artykułu na stronie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego

w Rzeszowie: https://rzeszow.uw.gov.pl/aktualnosci/nowy-skaner-do-kontroli-pojazdow-na-przejsciu-granicznym-w-budomierzu/

 

 

Oddanie skanera na przejściu w Siemianówce

(02-06-2022)

02.06.2022 r. na kolejowym przejściu granicznym w Siemianówce, oddano do użytku nowy skaner RTG do prześwietlania pociągów. wyprodukowany przez Nuctech Warsaw Company Limited Sp. z o.o..

 

W uroczystym otwarciu uczestniczyli m.in. szef KAS Bartosz Zbaraszczuk, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski oraz Ewa Stachowicz, dyrektor Wydziału Infrastruktury PUW.

 

Dzięki tej inwestycji podlaska Krajowa Administracja Skarbowa dysponuje jednym z najnowocześniejszych tego typu urządzeń na granicy Unii Europejskiej.

 

Link do artykułu na stronie gov.pl: https://www.gov.pl/web/uw-podlaski/nowy-skaner-rtg-na-kolejowym-przejsciu-granicznym-w-siemianowce

 

 

Oddanie skanera w Terespolu (22-06-2021)

22 czerwca 2021 r. na drogowym przejściu granicznym z Białorusią, w Terespolu, uroczyście oddano do użytku najnowszy model skanera RTG do prześwietlania pojazdów osobowych, busów i autokarów wyprodukowany przez Nuctech Warsaw Company Limited Sp. z o.o..

 

W wydarzeniu wzięli udział m.in. Sekretarz Stanu, Szef Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska, posłowie, przedstawiciele władz województwa i samorządu oraz służb i instytucji współpracujących z KAS.

 

Uroczystość w Terespolu była jednocześnie okazją do przekazania kluczy do bliźniaczej inwestycji powstałej na przejściu granicznym z Ukrainą, w Zosinie oraz do mobilnego pojazdu RTG zakupionego na potrzeby komórki zwalczania przestępczości Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej.

 

Nasza firma po raz kolejny dostarczyła najbardziej nowoczesne urządzenia rentgenowskie, które przyczynią się do polepszenia bezpieczeństwa na polskich granicach.

Oddanie skanera na przejściu w Braniewie (08-06-2021)

8 czerwca 2021 r. na przejściu granicznym z Federacją Rosyjską, w Braniewie został oddany do użytku nowoczesny skaner rentgenowski wyprodukowany przez Nuctech Warsaw Company Limited Sp. z o.o.. W uroczystości udział wzięli m.in. Szef Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska, Poseł na Sejm RP Wojciech Kossakowski, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, przedstawiciele Nuctech Warsaw Company Limited Sp. z o.o. oraz lokalne media.  Urządzenie będzie działać przez 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę w każdych warunkach pogodowych. Skaner ma służyć do wykrywania nielegalnych towarów, materiałów wybuchowych czy broni, a w szczególności do wykrywania skrytek w elementach konstrukcyjnych wszystkich rodzajów wagonów towarowych i kontenerów. 

 

Skaner wyprodukowany, zainstalowany i serwisowany przez zespół polskich inżynierów pozwala w bezinwazyjny sposób dokonać inspekcji przewożonego ładunku, skrócić czas i zwiększyć efektywność kontroli. Kolejowe przejście granicznego Braniewo-Mamonowo pełni jedną z kluczowych ról na szlaku kolejowym wschód-zachód i ma szanse stać się północnym punktem na Nowym Jedwabnym Szlaku. Jesteśmy dumni, że nasza firma dzięki dostarczaniu nowoczesnych metod kontroli pomaga wspierać bezpieczeństwo obywateli i tworzy bezpieczniejszy świat.

Oddanie skanera na przejściu w Korczowej (23-07-2020)

23 lipca 2020 r. na przejściu granicznym z Ukrainą, w Korczowej na Podkarpaciu, został oddany do użytku nowoczesny skaner rentgenowski wyprodukowany przez Nuctech Warsaw Company Limited Sp. z o.o.. W uroczystości udział wzięli m.in. sekretarz stanu, szef Krajowej Administracji Skarbowej - Magdalena Rzeczkowska, wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie mł. insp. Grzegorz Skowronek, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Lublinie Artur Krukowski, przedstawiciele Nuctech Warsaw Company Limited Sp. z o.o. oraz lokalne media. Dzięki znakomitej współpracy polskich podwykonawców budowlanych oraz wysoko wykwalifikowanych polskich inżynierów byliśmy w stanie dostarczyć KAS kolejne już urządzenie RTG. Za pomocą wyprodukowanego w Polsce skanera możliwa jest kontrola pojazdów ciężarowych, osobowych, autobusów, busów i kontenerów. Urządzenie znacznie usprawni pracę na granicy i przyśpieszy kontrolę celną. Wierzymy, że skaner zwiększy skuteczność służb celnych, szczególnie w obszarze zwalczania przemytu nielegalnych towarów, a działając razem tworzymy bezpieczniejszą Polskę, Europę oraz świat.

Bezpieczeństwo Danych, Innowacyjne Technologie, Zaufanie Klientów Kluczowe Zasady Sukcesu Komercyjnego Nuctech (01-07-2020)

Nuctech, jako globalny dostawca najnowocześniejszego sprzętu do kontroli bezpieczeństwa, zobowiązany jest do zapewnienia bezpieczeństwa danych, innowacyjnych technologii i profesjonalnej obsługi klienta w Europie i na świecie. Nuctech jest zdeterminowany chronić swoje dobre imię, poprzez dementowanie wszelkich nieprawdziwych lub błędnych informacji. Będzie nadal współpracować z klientami na całym świecie, rozwijając inteligentne systemy bezpieczeństwa i tworząc bezpieczniejszy świat. Odpowiadając na zarzuty opublikowane niedawno w artykule z 28 czerwca w magazynie Wall Street Journal, Pan Robert Bos, rzecznik Nuctech w Europie, powiedział: „Nasza wizja jest bardzo jasna: nie ingerujemy w politykę. Jesteśmy w pełni niezależną finansowo firmą kierowaną przez rynek. ”

 

Wszystkie dane generowane przez produkty Nuctech w trakcie ich użytkowania należą wyłącznie do klientów Nuctech (Straży Granicznej, Służby Celnej, Policji, portów, lotnisk itp.). Klienci zachowują całkowitą kontrolę nad wszystkimi danymi generowanymi przez dostarczane przez nas systemy. Nuctech, jako niezależna i transparentna firma, działa na wolnym rynku, na którym popyt i podaż są jedyną podstawą decyzji finansowych i zdrowej konkurencji. Unikatowa wartość oferty Nuctech jest rezultatem prowadzenia ciągłych badań i rozwoju oraz silnej więzi ze społecznością badaczy i naukowców; a także wysokiego poziomu integracji pionowej i własności technologii; oraz w pełni europejskiego łańcucha dostaw.

Nuctech Warsaw Comapany Limited Sp. z o.o. wspiera lokalną społeczność w walce z SARS-CoV-2 (15-05-2020)

W trudnym czasie walki z epidemią wirusa SARS-CoV-2 firma Nuctech Warsaw Company Limited Sp. z o.o. odpowiadając na lokalne potrzeby, na początku maja 2020 r., udzieliła wsparcia Szpitalowi Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie w postaci środków ochrony osobistej. Misją naszej firmy jest tworzenie bezpieczniejszego świata, a nasze działania nie ograniczają się wyłącznie do działań biznesowych. Zawsze pamiętamy o lokalnej społeczności oraz jej potrzebach. Było nam niezmiernie miło dostarczyć środki ochrony osobistej do pobliskiego szpitala. Dyrektor Szpitala Pan Grzegorz Krycki zaznaczył, że jest pod wrażeniem akcji zorganizowanej przez Nuctech Warsaw Company Limited Sp. o. o.. Cieszymy się, że dzięki naszej pomocy szpital może zapewnić lepszy komfort pracy personelu.

Konferencja „New technic, new horizon” (06-06-2016)

Firma Nuctech Warsaw Company Limted Sp. z o.o. 6 czerwca 2016 zorganizowała konferencję „New technic, new horizon”. Jej celem było zapoznanie z nowymi trendami w branży zabezpieczeń granic. Wystąpienia prowadzili najbardziej doświadczeni profesjonaliści. Podczas przerwy nasi goście mogli dyskutować z naszymi inżynierami oraz obserwować modele nowych produktów i rozwiązań. Zarówno pracownicy Nuctech Warsaw Company Limited Sp. z o.o. jak i nasi goście byli pod wrażeniem możliwości naszych nowych urządzeń oraz nowoczesnych rozwiązań do kontroli.